نسخه موبایل
www.atabe .ir
انجمن دانشگاهی توسعه علمی فرهنگی عتبات عالیات  
سفر اربعین 1396
کد خبر: ١٦٣٨٧٢ تاریخ انتشار: ٠٢ شهریور ١٣٩٦ - ١٤:٢١ تعداد بازدید: 2585
صفحه نخست » فرهنگی » خبر ویژه
سفر اربعین 1396

اعلام اسامی و اطلاعیه چگونگی ارسال مدارک و واریز وجه

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

ثبت نام سفر پیاده نجف کربلا در ایام اربعین 1396

 

على بن میمون صائغ، از حضرت امام صادق علیه السّلام نقل کرده که آن حضرت فرمودند:

اى على! قبر حسین علیه السّلام را زیارت کن و ترک مکن.

عرض کردم: ثواب کسى که آن حضرت را زیارت کند چیست؟

حضرت فرمودند: کسى که پیاده زیارت کند آن حضرت را، خداوند به هر قدمى که بر مى‏ دارد يک حسنه برایش نوشته، و یک گناه از او محو مى ‏فرماید، و یک درجه مرتبه ‏اش را بالا مى ‏برد و وقتى به زیارت رفت، حق تعالى دو فرشته را موکّل او مى‏ فرماید که آنچه خیر از دهان او خارج می شود را نوشته و آنچه شر و بد مى‏ باشد را ننویسند. و وقتى برگشت با او وداع کرده و به وى مى‏ گویند: اى ولىّ خدا! گناهانت آمرزیده شد. و تو از افراد حزب خدا و حزب رسول او و حزب اهل بیت رسولش مى ‏باشی، به خدا قسم! هرگر تو آتش را به چشم نخواهی دید و آتش نیز هرگز تو را نخواهد دید و تو را طعمه خود نخواهد نمود. كامل الزيارت ص 134

امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند علامت مومن پنج چیز است؛ 1) اقامه پنجاه و یک رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه روز، 2) زیارت اربعین، 3) انگشتر به دست راست کردن، 4) جبین را در سجده بر خاک گذاشتن، 5) در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.

انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات در نظر دارد، با عنایت اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) پانزدهمین سفر پیاده روی نجف تا کربلا، ویژه دانشجویان، طلاب و فارغ التحصیلان را در ایام اربعین حسینی برگزار نماید. زمان ثبت نام  15 تا 23 شهریور  مي باشد. 

قابل ذکر است انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات علاوه بر فعالیت علمی و فرهنگی در حوزه عتبات مقدسه، سالیانه در ایام اربعین، نیمه شعبان و عرفه زیارت پیاده روی نجف تا کربلا برای دانشجویان، طلاب و فارغ التحصیلان برگزار می‌نماید.

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا 

 

 

اطلاعیه شماره دو: (اعلام اسامی، چگونگی تکمیل مدارک و نحوه پرداخت هزینه):

با عرض سلام و عرض تسلیت به مناسبت فرار رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام نتیجه قرعه کشی و اطلاعیه نهایی ثبت نام اربعین 96 به شرح زیر اعلام می گردد:

از کلیه عزیزان اعم از خواهران، برادران و زوجین تقاضا میکنیم که متن اطلاعیه ها را بطور کامل و دقیق مطالعه نمایند، پاسخ کلیه اطلاعات مورد نیاز شما و سوالات احتمالی شما در متن اطلاعیه ها قید گردیده است.

 برای کلیه زائران اعم از خواهران و برادران رابط ثبت نام مشخص شده است که در فایل اعلام اسامی موجود است، هر نوع سوال در حیطه ثبت نام را با این عزیزان مطرح نمایید.

خواهران

برای مشاهده اطلاعیه نهایی خواهران و کلیه فرم‌های لازم برای ثبت نام، اینجا و برای مشاهده اسامی اینجا را کلیک نمایید.

برای سهولت دسترسی زائران محترم، کلیه فرمهای لازم در ذیل به تفکیک نیز گذاشته شده است:

فرم های خواهران: فرم شماره یک (فرم اولیه ثبت نام)،فرم شماره دو (تعهدنامه انجمن) و فرم شماره سه(پرسشنامه بررسی وضعیت سلامت)

 

برادران

برای مشاهده اطلاعیه نهایی برادران و کلیه فرم‌های لازم برای ثبت نام،اینجا و برای مشاهده اسامی اینجا را کلیک نمایید.

برای سهولت دسترسی زائران محترم، کلیه فرمهای لازم در ذیل به تفکیک نیز گذاشته شده است:

فرم های برادران: فرم شماره یک (فرم اولیه ثبت نام)، فرم شماره دو (تعهدنامه انجمن)، فرم شماره سه (پرسشنامه بررسی وضعیت سلامت)، و فرم شماره چهار (ستاد عمره)

 

زوجین:  

با همه زوجینی که برای سفر انتخاب شده اند تا 7 مهرماه تماس گرفته خواهد شد. عدم تماس تا این تاریخ به معنای عدم حضور شما در لیست زوجین منتخب است. بنابراین خواهشمندیم در این زمینه سوال نفرمایید.

 

نکات مهم اطلاعیه

  1. افرادی که اسامی آنها در لیست اصلی قرار گرفته از 27 شهریورماه تا 5 مهر ماه فرصت دارند برای واریز وجه سفر و ارسال مدارک خود اقدام نمایند. برای این کار لازم است حتما با رابط ثبت نام خود که اسامی و شماره تماس آنان در جدول اعلام اسامی قرار دارد تماس بگیرند.

نحوه واریز وجه:

برای پرداخت وجه می توانید کل هزینه سفر یعنی 750 تومان را یک جا به حساب ذیل واریز نمایید و یا 450 تومان را در ابتدا واریز نموده و مبلغ باقی مانده یعنی 350 تومان را تا 15 مهرماه واریز نمایی

خواهران بانک پاسارگارد به شماره کارت
5022
2919
0001
9488
و برادران بانک ملی به شماره کارت

6037
9911
9952
3980
به نام انجمن دانشگاهی توسعه علمی فرهنگی عتبات عالیات

کلیه زائران می بایست پس از واریز وجه نام خود را روی فیش واریزی بنویسند و سپس تصویر فیش را برای رابط ثبت نام خود ارسال نمایند.

نحوه ارسال مدارک:

با رابط ثبت نام خود تماس بگیرید و  نحوه ارسال مدارک  را با ایشان هماهنگ نمایید.

 

 

 ب) عدم انجام اقدامات فوق در مهلت مقرر به منزله انصراف تلقی شده و افرادی که ذخیره هستند جایگزین خواهند شد.

 2- برای دریافت اطلاعیه های سفر لطفا عضو کانال تلگرام انجمن شوید به آدرس: https://t.me/atabe95

 3- اگر دریافت پیامک های تبلیغاتی را در تلفن همراه خود مسدود کرده اید، آن را مجددا فعال نمایید تا بتوانید پیامک های انجمن را که از طریق سامانه برایتان ارسال می گردد، دریافت نمایید.

4- زائرین محترم توجه داشته باشند در صورت انصراف از سفر بصورت زیر از هزینه سفر آنان کسر خواهد شد:

 تا 20 مهرماه وجهی کسر نمی گردد

 20 مهرماه تا زمان سفر ........ (در صورت نگرفتن ویزا)....... 350 هزار تومان

 20 مهرماه تا زمان سفر (درصورت اخذ ویزا)..... 550 هزار تومان

 5- .با توجه به ویژگی‌های سفر که بصورت پیاده‌روی می‌باشد، با عرض معذرت از پذیرش افرادی که دچار نقص عضو مخل در پیاده‌روی از قبیل قطع یک یا دو پا، فلج یک یا دو پا، نابینایی کامل و ... می‌باشند معذوریم. لازم به ذکر است از آن جایی که امکان بررسی شرایط فوق در ثبت نام اینترنتی برای ما مقدور  نیست، در صورتی که افرادی، با شرایط فوق ثبت نام نمایند و جزء زائران قرار بگیرند در روز حرکت از سوار شدن آنان به اتوبوس‌ها  ممانعت به عمل خواهد  آمد. در ضمن هیچ هزینه‌ای هم عودت داده نخواهد شد. لذا خواهشمندیم دوستانی که مشکلات ذکر شده را دارند از کاروانهایی برای تشرف به عتبات عالیات استفاده نمایند که پیاده‌روی نداشته باشند. پیشاپیش از توجه و همکاری شما سپاسگزاریم.

اطلاعیه شماره یک:

* شرايط و ضوابط سفر:

 
1)برگزاري اين اردو زیر نظر سازمان حج و زیارت انجام ميگيرد. تمامي زائران از بيمه و ويزاي اين سازمان بهره مند ميشوند، اما ارز مسافرتي به كاروان ما تعلق نميگیرد.

2)طبق برنامه، مسیر نجف تا کربلا که در حدود 90 کیلومتر میباشد را پیاده طی می کنیم. لذا اگر مشکل خاص جسمانی دارید حتما دقت داشته باشید و قبل از تایید نهایی ثبت نام با مسئولان در میان بگذارید.

3) بازه زمانی احتمالی برای برگزاري سفر حدودا از 6 آبان تا 21 آبان ماه ميباشد، لذا متقاضيان محترم بایستی برای اين تاريخ آمادگي داشته باشند .تاريخ دقیق متعاقبا اعلام ميگردد. البته با توجه به اینکه برخی از مراجع تقلید و علما اربعین را در یک برهه زمانی میدانند و همچنین ازدحام جمعیتی ممکن است زودتر از این تاریخ سفر برگزار گردد. یعنی روز اربعین حسینی که در تقویم ذکر شده است کربلا نباشیم و کاروان زودتر به ایران بازگردد.

4) با توجه به نوسانات قيمت ارز و همچنين عدم قطعيت درباره ي بعضي شرايط اردو، علی الخصوص در این چند وقت اخیر که کشور عراق در شرایط بحرانی قرار داشته و دارد، هزينه شركت در اين كاروان  علی الحساب 750 هزار تومان اعلام مي شود. شايان ذكر است در صورت انصراف در هر مرحله، هزينه هايي كه كاروان براي شما انجام داده (هزينه هايي چون : تهيه ويزا، هماهنگي اسكان عراق، رزرو اتوبوس ايران و عراق و....) از پول شما كسر مي گردد و مابقي به شما برگردانده خواهد شد.

5) متقاضيان محترم در نظر داشته باشند كه محل اسكان در حسينيه‌هاي عراق مي باشد. حسينيه‌هاي عراق محدوديت‌هاي بسيار زيادي در حوزه امكانات بهداشتي، برق،  سيستم گرمایشی و ..... دارند كه باعث بروز مشكلات عديده‌اي مي شود. در ضمن اگر توفيق زيارت بقاع متبركه شهر كاظمين و سامرا نصيبمان گردد، اسكان در اين شهرها در حرم مطهر مي باشد.

6) از آنجا كه اين سفر در شرايطي تقريبا غير معمول انجام ميگيرد كه شامل پياده روي و تحمل سرماي عراق و حضور در جمعيت بالاي 20 ميليوني است، متقاضيان دقت داشته باشند كه بايد از لحاظ روحي و جسمي مهياي اين سفر باشند ، و اگر مشكل خاص و يا سابقه بيماري دارند حتما در فرم ثبت نام با دقت و صداقت قيد نمايند، در غير اينصورت انجمن هيچ گونه مسئوليتي در قبال شما ندارد.

7) اولويت ثبت نام با دانشجويان و طلابي (در حال تحصیل) زیر 30 سال است (متولدین 66 به بعد) كه تا بحال به زيارت عتبات مقدسه عراق سفر نكرده‌اند. همچنين فارغ التحصيلان مي توانند در اين كاروان ثبت نام كنند. مجددا تاكيد ميشود كه يكي از اولويت‌هاي اصلي براي ثبت نام عدم تشرف تا به امروز ميباشد. البته محدودیتی برای افرادی که سابقه سفر دارند، وجود ندارد و آنها نيز مي توانند ثبت نام بفرمايند.

8) به دليل محدوديت هاي سفر و وظايفي كه براي زوج هاي جوان در نظر گرفته ميشود كه حتما بايد آنها را انجام داده و در امور اجرايي كاروان كمك نمايند، از ثبت نام زوج‌هاي جواني كه در دوران عقد ميباشند معذوريم، همچنين زوج‌هاي جوان در نظر داشته باشند كه محل اسكان ایشان از يكديگر جدا ميباشند. زوج ها حتما باید هردو (خانم و آقا) جداگانه در قسمت زوجین ثبت نام نمایند. ضمنا به همراه آوردن فرزندان دلبند شما امكانپذير نمي باشد.

9) حداقل يكي از زوجين بايد شرايط ثبت نام كنندگان را داشته باشد، در غير اينصورت ثبت نام صورت نميگيرد.

10) حركت كاروان از تهران مي باشد.لذا تمامي زائران بايد براي روز حركت در تهران حضور يابند.

11) مسئوليت عدم ارسال به موقع مدارك و يا ناقص بودن آن و همچنین عدم پرداخت به موقع هزینه سفر به عهده متقاضي مي‌باشد و انجمن در برابر حذف افراد از اردو بر اساس مطالب مذكور مختار است.

12) استفاده كردن از كوله هماهنگ انجمن بعنوان ساك براي كل زمان سفر و پُر كردن فرم تعهدنامه  انجمن (كه بعد از واريز پول بايد انجام شود) لازم الاجرا مي باشد. 

13) اطلاعیه های بعدی از طریق سایت atabe.ir یا از طریق کانال تلگرام https://t.me/atabe95  منتشر خواهد شد. لذا ثبت نام کنندگان حتما هر چند روز به این صفحات مراجعه کنند.

14) اتباع غیرایرانی نیز امکان ثبت نام برایشان فراهم می باشد. این عزیزان حتما بعد از ثبت نام با دفتر انجمن تماس بگیرند. و در فرم ثبت نام بجای کد ملی و شماره شناسنامه، شماره گذرنامه خود را وارد نمایند.

15) پس از انجام قرعه کشی اسامی در همین قسمت اعلام خواهد شد و اقدامات بعدی به اطلاع عزیزان می رسد. 

16) با توجه به اینکه انجمن عتبات عالیات بسیاری از اطلاع رسانی هایش را از طریق پیامک انجام می دهد لذا افرادی که ورودی پیامکهای انبوه و تبلیغاتی خود را مسدود نموده اند نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

16) عزیزان متقاضی فعلا نيازي به ثبت نام در سامانه سماح نيست.

17) بازه زمانی ثبت نام 15 الی 23 شهریور ماه می‌باشد.

18) ثبت نام در سایت atabe.org انجام می گیرد. می توانید از اینجا وارد سایت ثبت نام شوید.

Share
1 | فاطمه زهرا | | ٢٢:٢٤ - ١٤ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
2
پاسخ
سلام...خسته نباشید
با عرض پوزش سوالم اینه ک ینی قرعه کشی میکنین؟
دوم اینکه ینی چی روز اربعین برمیگردین؟

پاسخ :
سلام علیکم. بله اگر تعداد بیش از ظرفیت باشه قرعه کشی میشه. یعنی این که ممکنه زودتر ار اربعین برگردیم که تقریبا منتفی و اربعین اونجا هستیم ان شالله
2 | فاطمه زهرا | | ٠٠:١٥ - ١٥ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
1
پاسخ
سلام زمان ثبت نام دقیقا کی هست؟

پاسخ :
سلام علیکم. لطفا اطلاعیه ها رو خوب بخونی و متن پوستر رو هم یه نگاهی بندازید!
3 | معمایی | | ٠٩:٣٦ - ١٥ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
با سلام و عرض ادب.کجای سایت برای ثبت نام باید وارد شویم.مشخص نیست با توجه به اینکه امروز 15 هست.

پاسخ :
سلام علیکم. لینک رو اضافه کردیم لطفا به سایت atabe.org مراجعه فرمایید
4 | مجیدی | | ٠٩:٤٧ - ١٥ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
ببخشید هیچ لینکی برای ثبت نام نیبست. میشه راهنمایی کنید به کجا باید مراجعه کنیم؟ مهلت ثبت نام زیاد نیست

پاسخ :
لینک رو اضافه کردیم . لطفا به سایت atabe.org مراجعه فرمایید
5 | یا فاطمه الزهرا | | ١٣:٥٧ - ١٥ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
در لینکی که فرمودین برای ثبتنام وارد بشیم ولی هیچ خبری از ثبتنام نیست میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ :
شما از طریق لینک وارد صفحه atabe.org میشید اونجا از طریق دکمه های بالای صفحه گزینه ثبت نام رو انتخاب کنید. بعد فقط ثبت نام اربعینش الان فعاله وارداون میشید و با توجه به شرایط اقا، خانم یا زوج بودن تون یکی از گزینه ها رو وارد میشید و ثبت نام تون رو تکمیل میکنید
6 | زائر | | ١١:١٦ - ١٦ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام علیکم
ببخشید ظاهرا سایت ثبت نام مشکل داره درسته؟
ببخشید سایت کی درست میشه؟ آخه نوشته در حال بروز رسانی

پاسخ :
علیکم السلام. درسته الان، مجددا مراجعه کنید
7 | خوش نظر | | ١٣:٤٢ - ١٦ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام خسته نباشید من ثبت نام کردم واخر گفت که کد رهگیری شما شماره ملیه.خواستم بدونم ثبت نامم تکمیل شده؟؟؟واینکه اخه اومدم بیرون دوباره برگشت جایی ک مشخصاتمو دادم

پاسخ :
سلام علیکم. بله انجام شده.
8 | حسيني | | ٠٣:٣٠ - ١٧ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام
ميخواستم بدونم فارغ التحصيلان متولد قبل ٦٦هم ميتونن ثبت نام كنند؟زير ٣٠سال بودن از شرايط كاروانه يا اولويته؟

پاسخ :
سلام علیکم. میتونید ثبت نام کنید، اولویت اما با متولدین 1366 به بعد است
9 | زائراربعین | | ١٩:٥٠ - ١٧ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
باعرض سلام
لطفا میشه هزینه سفررواعلام کنید

پاسخ :
سلام علیکم. لطفا اطلاعیه رو کامل بخونید!! 750 اعلام کردیم
10 | تشنه ی کربلا | | ١١:٥٥ - ١٩ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام ببخشید لینک برای ثبت نام باز نمیکنه؟
آدرس دیگه ای هست برای ثبت نام؟

پاسخ :
سلام علیکم. از یه مرورگر دیگه استفاده کنید . مشکلی نداره لینکش
11 | حسین | | ١٠:٥٢ - ٢٠ شهریور ١٣٩٦ |
1
 
 
0
پاسخ
سلام من تو قسمت زوجین ثبت نام کردم ولی کد ملی همسرم رو اشتباه زدم حالا برای میرایش اطلاعات نمیتونم کد ملی شو تغییر بدم
یعنی اون قسمت غیرفعال
خواهشا مشکل منو حل کنید

پاسخ :
سلام علیکم. لطفا نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تلفن همراه خودتون و همسرتون رو همینجا بذارید. اطلاعاتتون نمایش داده نمیشه. متشکرم
12 | شادی | | ١٠:٥٦ - ٢٠ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام من تو قسمت زوجین ثبت نام کردم ولی کد ملی همسرم رو اشتباه وارد کردم امکان ویرایش کد ملی همسر هم تو سایت غیرفعال است یکبار دیگه ثبت نام کردم میگه کد ملی شما قبلا وارد شده ویرایش کنید
لطفا منو راهنمایی کنید که چطوری ثبت نامم رو اوکی کنم؟

پاسخ :
سلام علیکم. لطفا نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تلفن همراه خودتون و همسرتون رو همینجا بذارید. اطلاعاتتون نمایش داده نمیشه. متشکرم
1 |شادی||١٤:٢٧ - ٢٠ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
0
سلام
ممنونم از راهنماییتون من باز هم تو ویرایش یه تغییراتی دادم
.......................
پاسخ :
سلام علیکم. خواهش میکنم. یا علی
13 | امیر | | ٠٠:٥٣ - ٢١ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام
زوجینی که تو دوران عقد هستن نمیتونن ثبت نام کنن کلا؟؟؟؟ پس چکار کنن؟؟؟

پاسخ :
سلام علیکم. بله نمیتونن ثبت نام کنند. از کاروانهای دیگه استفاده کنن. شرایط کاروان ما برای این بزرگواران مناسب نیست.
14 | Ndd | | ١٧:٤٧ - ٢٢ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام می تونم همراه غیر دانشجو را ثبت نام کنم؟

پاسخ :
سلام علیکم. نه متاسفانه
15 | زائر | | ٠٨:٥٦ - ٢٤ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام
چرا ثبت نام برای خانوم ها امکان پذیر نیست با انواع مرورگر هم امتحان کردم از دو سه روز پیش تا الان ...

پاسخ :
سلام علیکم. خودم الان چک کردم مشکلی ندارهف بفرمایید در کدام قسمت ثبت نام مشکل دارید بنده راهنمایی تون کنم
16 | رجبی | | ١٢:٢٧ - ٢٥ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
1
پاسخ
با سلام و احترام
من برای اربعین میخوام ثبت نام کنم اما متاسفانه یه مشکلی وجود داره.من وقتی ثبت نام میکنم اخطار میده شما قبلا ثبت نام کردید و به قسمت ویرایش وارد میشه..اما وقتی وارد ویرایش میشم اخطار میده شما در این سفر ثبت نام نکرده اید...الان من نمیدونم ثبت نام شدم یا نه؟
لطفا راهنماییم کنید.باتشکر

پاسخ :
سلام علیکم. لطفا نام و نام خانوادگی و شماره کد ملی و شناسنامه و شماره تماستون رو برام اینجا بذارید پیگیری کنم؟ و یه سوال اصلا وارد صفحه ثبت نام نشدید که بتونید اطلاعاتتون رو وارد کنید؟
17 | حاجیان | | ١٩:٠٢ - ٢٦ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
با عرض سلام
ببخشید جواب قرعه کشی را چه رمانی و از چه طریقی اعلام میکنید؟
تشکر

پاسخ :
علیکم السلام. ان شالله امروزعلیکم السلام. ان شالله امروز 27 ام از طریق همین صفحه وکانال اطلاع رسانی انجمن
18 | راسخ | | ٢٢:٤٣ - ٢٦ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام زمان اعلام نتایج قرعه کشی کی هست؟

پاسخ :
علیکم السلام. ان شالله امروز
19 | عاطفه | | ٠٥:٢٩ - ٢٧ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام
میخواستم بدونم نتایج قرعه کشی کی اعلا میشه؟
ممنون

پاسخ :
سلام علیکم ان شالله امروز
20 | سمانه | | ١١:٣٩ - ٢٧ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام ببخشید قرعه کشی انجام شده ؟
میخواستم بدونم اسم کسانی که نیست دیگه احنمال نداره که بتونند در سفر شرکت کنند ؟

پاسخ :
سلام علیکم. بله انجام شده. ظرفیتمون هم برای سفر کمه. احتمالش خیلی کمه اما صفر نیست
21 | کربلایی اباالفضل | | ١٣:٣٣ - ٢٧ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
سلام
خداقوت
آقا زودتر به این زوجین چشم به راه زنگ بزنید تا اگر خدایی نکرده توفیق خدمت به ما رو ندارید این توفیق رو به کاروان دیگری بدهیم
اجرتون با سیدالشهدا

پاسخ :
سلام علیکم. شما هم خواب دیدید خیر باشه ما میخوایم تازه از زوجین خدمت بگیریم بعد شما نشستید واسه خودتون نقشه میکشید ما به شما خدمت کنیم :) اومدی و نساختیا!
22 | رجبی | | ١٩:٤١ - ٢٨ شهریور ١٣٩٦ |
0
 
 
0
پاسخ
با سلام و احترام...میخواستم بدونم من ثبت نام شدم یا نه...من خیلی دلم میخواد بیام کربلا... نمیدونم ثبت نام ش شدم یا نه؟
اسامی اعلام شده اسم من نیست

پاسخ :
سلام علیکم. شما کربلا رفته اید درسته?
   
* نام:
* ایمیل:
* نظر: