»اطلاعیه ها
انجمن دانشگاهی توسعه علمی - فرهنگی عتبات عالیات
سفر اربعین ۱۳۹۶

سفر اربعین ۱۳۹۶

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

ثبت نام سفر پیاده نجف کربلا در ایام اربعین ۱۳۹۶

 

على بن میمون صائغ، از حضرت امام صادق علیه السّلام نقل کرده که آن حضرت فرمودند:

اى على! قبر حسین علیه السّلام را زیارت کن و ترک مکن.

عرض کردم: ثواب کسى که آن حضرت را زیارت کند چیست؟

حضرت فرمودند: کسى که پیاده زیارت کند آن حضرت را، خداوند به هر قدمى که بر مى‏ دارد يک حسنه برایش نوشته، و یک گناه از او محو مى ‏فرماید، و یک درجه مرتبه ‏اش را بالا مى ‏برد و وقتى به زیارت رفت، حق تعالى دو فرشته را موکّل او مى‏ فرماید که آنچه خیر از دهان او خارج می شود را نوشته و آنچه شر و بد مى‏ باشد را ننویسند. و وقتى برگشت با او وداع کرده و به وى مى‏ گویند: اى ولىّ خدا! گناهانت آمرزیده شد. و تو از افراد حزب خدا و حزب رسول او و حزب اهل بیت رسولش مى ‏باشی، به خدا قسم! هرگر تو آتش را به چشم نخواهی دید و آتش نیز هرگز تو را نخواهد دید و تو را طعمه خود نخواهد نمود. كامل الزيارت ص ۱۳۴

امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند علامت مومن پنج چیز است؛ ۱) اقامه پنجاه و یک رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه روز، ۲) زیارت اربعین، ۳) انگشتر به دست راست کردن، ۴) جبین را در سجده بر خاک گذاشتن، ۵) در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.

انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات در نظر دارد، با عنایت اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) پانزدهمین سفر پیاده روی نجف تا کربلا، ویژه دانشجویان، طلاب و فارغ التحصیلان را در ایام اربعین حسینی برگزار نماید. زمان ثبت نام  ۱۵ تا ۲۳ شهریور  مي باشد.

قابل ذکر است انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات علاوه بر فعالیت علمی و فرهنگی در حوزه عتبات مقدسه، سالیانه در ایام اربعین، نیمه شعبان و عرفه زیارت پیاده روی نجف تا کربلا برای دانشجویان، طلاب و فارغ التحصیلان برگزار می‌نماید.

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا 

 

اطلاعیه شماره نه: لیست اتوبوسهای خواهران و برادران و لیست شماره تلفنهای ضروری

اتوبوس های خواهران:   اتوبوس شماره یک         اتوبوس شماره دو       اتوبوس شماره سه       اتوبوس شماره چهار

اتوبوسهای برادران:       اتوبوس شماره پنج         اتوبوس شماره شش    اتوبوس شماره هفت

 

لیست تلفنهای شماره ضروری را در اینجا مشاهده کنید. زائران گرامی توجه داشته باشند که لیست شماره تماسها را می توانید در اختیار خانواده قرار دهید تا در مواقع لزوم بتوانند با مسوولین سفر در تماس باشند.

اطلاعیه شماره هشت: لیست لوازم ضروری سفر

لیست پیشنهادی برای لوازم سفر را می توانید در اینجا ملاحظه نمایید.

 

 

اطلاعیه شماره هفت: اعلام زمان رفت و برگشت و محل تجمع

 

ان شالله حرکت روز پنج شنبه ۱۱ ام  ساعت ۷:۳۰ از تهران و محل تجمع دانشگاه شاهد می باشد. بنابراین کلیه زائران شهرستانی می بایست طوری برنامه ریزی نمایند که در ساعت مقرر در محل تجمع باشند. هرگونه عواقب ناشی از دیر رسیدن به محل تجمع و جاماندن از اتوبوس بر عهده خود زائرین خواهد بود.

ناهار روز حرکت بر عهده انجمن می باشد.

زمان بازگشت از کربلا ان شالله صبح روز یک شنبه ۲۱ ام خواهد بود و دوشنبه ۲۲ ام تهران خواهیم بود. زائرین محترم توجه داشته باشند با توجه به شرایط کشور عراق و احتمال تاخیر در رسیدن اتوبوسها و یا ترافیک مسیر، برنامه حضور در شهرهای خود را به گونه ای هماهنگ نمایند که تاخیر چند ساعته تا یک روزه در زمان بازگشت تداخلی در برنامه کاریشان ایجاد ننماید.

نحوه دسترسی به دانشگاه شاهد: در جنب متروی حرم حضرت امام . رحمت الله علیه. اتوبوسهای دانشگاه شاهد (رایگان می باشند) را سوار شده و جلوی درب دانشگاه شاهد پیاده شوید.

از پایانه جنوب: متروی خط یک به سمت کهریزک- پیاده شدن در متروی حرم حضرت امام رحمت الله علیه. اتوبوسهای دانشگاه شاهد. دانشگاه شاهد.

از پایانه آزادی (غرب): خط چهار مترو از متروی میدان آزادی به سمت شهید کلاهدوز- پیاده شدن در ایستگاه دروازه دولت. ورود به خط یک مترو به سمت کهریزک. پیاده شدن در متروی حرم حضرت امام رحمت الله علیه. اتوبوسهای دانشگاه شاهد. دانشگاه شاهد.

از پایانه آرژانتین: با اتوبوس تا میدان هفت تیر. ورود به مترو خط یک به سمت کهریزک. پیاده شدن در متروی حرم حضرت امام رحمت الله علیه. اتوبوسهای دانشگاه شاهد. دانشگاه شاهد.

از پایانه تهرانپارس: خط دو مترو از ایستگاه تهرانپارس به سمت ارم سبز. پیاده شدن در ایستگاه امام خمینی (ره). ورود به خط یک مترو به سمت کهریزک. پیاده شدن در متروی حرم حضرت امام رحمت الله علیه. اتوبوسهای دانشگاه شاهد. دانشگاه شاهد.

از راه آهن: خط سه مترو از ایستگاه راه آهن به سمت نوبنیاد. پیاده شدن در ایستگاه ولیعصر. ورود به خط چهار به سمت شهید کلاهدوز. پیاده شدن در ایستگاه دروازه دولت. ورود به خط یک مترو به سمت کهریزک. پیاده شدن در متروی حرم حضرت امام رحمت الله علیه. اتوبوسهای دانشگاه شاهد. دانشگاه شاهد.

از فرودگاه مهرآباد: عمرا اگر آدرس بدم هر کسی با هواپیما بیاد تا تهران، از اون ور باید با دربست بیاد تا محل تجمع که حالش جا بیاد!

اطلاعیه شماره شش: اعلام زمان قطعی بازه ی سفر

تاریخ دقیق حرکت ان الله پنج شنبه ۱۱ ام آبان ماه صبح (ساعت دقیق اطلاع رسانی میشود) و تاریخ بازگشت ۲۱ ام از کربلا خواهد بود، بنابراین ان شالله دوشنبه ۲۲ ام تهران خواهیم بود.

اطلاعیه شماره پنج: اعلام زمان و مکان جلسه توجیهی سفر

خواهران

جلسه توجیهی خواهران ان شالله جمعه ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۷ در سالن اجتماعات مسجد امام صادق علیه السلام واقع در میدان فلسطین برگزار میگردد.
حضور کلیه خواهران ساکن تهران و البرز در جلسه الزامی است.
کوله های سفر در این جلسه توزیع میگردد.
ارائه گواهی سلامت در جلسه الزامی است.
غرفه عفاف و حجاب در محل جلسه برقرار می باشد.
حضور یکی از والدین با زائران در محل جلسه بلامانع است.
مترو های نزدیک به میدان فلسطین ایستگاه میدان ولیعصر عج و تئاتر شهر می باشد

 

برادران

جلسه توجیهی برادران ان شالله جمعه ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مسجد امام صادق علیه السلام واقع در میدان فلسطین برگزار میگردد

حضور کلیه برادران ساکن تهران و البرز در جلسه الزامی است.

کوله های سفر در این جلسه توزیع میگردد.
مترو های نزدیک به میدان فلسطین ایستگاه میدان ولیعصر عج و تئاتر شهر می باشد

اطلاعیه شماره چهار: اطلاعیه های پزشکی

از امروز تا زمان سفر بطور متوسط هر دو تا سه روز یک بار یک پیام پزشکی بر روی سایت قرار خواهد گرفت تا با رعایت نکات ذکر شده بتوانید سفری توام با سلامتی و تندرستی را داشته باشید و از خودتان بهتر مراقبت کنید.

پیام شماره ۱: آمادگی برای پیاده روی

پیام پزشکی شماره ۲: کفش و جوراب مناسب برای پیاده روی

پیام پزشکی شماره ۳: پیشگیری و درمان گرفتگی عضلانی

پیام پزشکی شماره ۴: ساده اما بسیار مهم!!

پیام پزشکی شماره ۵: یبوست از نوع مسافرتیش

پیام پزشکی شماره ۶: تاولهای دوست داشتنی!!

پیام پزشکی شماره ۷: امان از سردرد اونم سردرد میگرنی!

پیام پزشکی شماره ۸: وبا (التور)

پیام پزشکی شماره ۹: چی بخوریم و چی نخوریم!؟ 

پیام پزشکی شماره ۱۰: چی برداریم و چی بیاریم پزشکی؟

اطلاعیه شماره سه:

زائرین محترم می توانند هر گونه سوال پزشکی را با ایمیل های زیر با کادر پزشکی در میان بگذارند.

خواهران : atabemedical1392@yahoo.com

برادران: mohsen.ganjizadeh@gmail.com

 

اطلاعیه شماره دو: (اعلام اسامی، چگونگی تکمیل مدارک و نحوه پرداخت هزینه):

با عرض سلام و عرض تسلیت به مناسبت فرار رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام نتیجه قرعه کشی و اطلاعیه نهایی ثبت نام اربعین ۹۶ به شرح زیر اعلام می گردد:

از کلیه عزیزان اعم از خواهران، برادران و زوجین تقاضا میکنیم که متن اطلاعیه ها را بطور کامل و دقیق مطالعه نمایند، پاسخ کلیه اطلاعات مورد نیاز شما و سوالات احتمالی شما در متن اطلاعیه ها قید گردیده است.

برای کلیه زائران اعم از خواهران و برادران رابط ثبت نام مشخص شده است که در فایل اعلام اسامی موجود است، هر نوع سوال در حیطه ثبت نام را با این عزیزان مطرح نمایید.

خواهران

برای مشاهده اطلاعیه نهایی خواهران و کلیه فرم‌های لازم برای ثبت نام، اینجا و برای مشاهده اسامی اینجا را کلیک نمایید.

برای سهولت دسترسی زائران محترم، کلیه فرمهای لازم در ذیل به تفکیک نیز گذاشته شده است:

فرم های خواهران: فرم شماره یک (فرم اولیه ثبت نام)،فرم شماره دو (تعهدنامه انجمن) و فرم شماره سه(پرسشنامه بررسی وضعیت سلامت)

 

برادران

برای مشاهده اطلاعیه نهایی برادران و کلیه فرم‌های لازم برای ثبت نام،اینجا و برای مشاهده اسامی اینجا را کلیک نمایید.

برای سهولت دسترسی زائران محترم، کلیه فرمهای لازم در ذیل به تفکیک نیز گذاشته شده است:

فرم های برادران: فرم شماره یک (فرم اولیه ثبت نام)، فرم شماره دو (تعهدنامه انجمن)، فرم شماره سه (پرسشنامه بررسی وضعیت سلامت)، و فرم شماره چهار (ستاد عمره)

 

زوجین:  

با همه زوجینی که برای سفر انتخاب شده اند تا ۷ مهرماه تماس گرفته خواهد شد. عدم تماس تا این تاریخ به معنای عدم حضور شما در لیست زوجین منتخب است. بنابراین خواهشمندیم در این زمینه سوال نفرمایید.

 

نکات مهم اطلاعیه

  1. افرادی که اسامی آنها در لیست اصلی قرار گرفته از ۲۷ شهریورماه تا ۵ مهر ماه فرصت دارند برای واریز وجه سفر و ارسال مدارک خود اقدام نمایند. برای این کار لازم است حتما با رابط ثبت نام خود که اسامی و شماره تماس آنان در جدول اعلام اسامی قرار دارد تماس بگیرند.

نحوه واریز وجه:

برای پرداخت وجه می توانید کل هزینه سفر یعنی ۷۵۰ تومان را یک جا به حساب ذیل واریز نمایید و یا ۴۵۰ تومان را در ابتدا واریز نموده و مبلغ باقی مانده یعنی ۳۰۰ تومان را تا ۱۵ مهرماه واریز نمایی

خواهران بانک پاسارگارد به شماره کارت
۵۰۲۲
۲۹۱۹
۰۰۰۱
۹۴۸۸
و برادران بانک ملی به شماره کارت

۶۰۳۷
۹۹۱۱
۹۹۵۲
۳۹۸۰
به نام انجمن دانشگاهی توسعه علمی فرهنگی عتبات عالیات

کلیه زائران می بایست پس از واریز وجه نام خود را روی فیش واریزی بنویسند و سپس تصویر فیش را برای رابط ثبت نام خود ارسال نمایند.

نحوه ارسال مدارک:

با رابط ثبت نام خود تماس بگیرید و  نحوه ارسال مدارک  را با ایشان هماهنگ نمایید.

 

 

ب) عدم انجام اقدامات فوق در مهلت مقرر به منزله انصراف تلقی شده و افرادی که ذخیره هستند جایگزین خواهند شد.

۲- برای دریافت اطلاعیه های سفر لطفا عضو کانال تلگرام انجمن شوید به آدرس: https://t.me/atabe95

۳- اگر دریافت پیامک های تبلیغاتی را در تلفن همراه خود مسدود کرده اید، آن را مجددا فعال نمایید تا بتوانید پیامک های انجمن را که از طریق سامانه برایتان ارسال می گردد، دریافت نمایید.

۴- زائرین محترم توجه داشته باشند در صورت انصراف از سفر بصورت زیر از هزینه سفر آنان کسر خواهد شد:

۵- .با توجه به ویژگی‌های سفر که بصورت پیاده‌روی می‌باشد، با عرض معذرت از پذیرش افرادی که دچار نقص عضو مخل در پیاده‌روی از قبیل قطع یک یا دو پا، فلج یک یا دو پا، نابینایی کامل و … می‌باشند معذوریم. لازم به ذکر است از آن جایی که امکان بررسی شرایط فوق در ثبت نام اینترنتی برای ما مقدور  نیست، در صورتی که افرادی، با شرایط فوق ثبت نام نمایند و جزء زائران قرار بگیرند در روز حرکت از سوار شدن آنان به اتوبوس‌ها  ممانعت به عمل خواهد  آمد. در ضمن هیچ هزینه‌ای هم عودت داده نخواهد شد. لذا خواهشمندیم دوستانی که مشکلات ذکر شده را دارند از کاروانهایی برای تشرف به عتبات عالیات استفاده نمایند که پیاده‌روی نداشته باشند. پیشاپیش از توجه و همکاری شما سپاسگزاریم.

اطلاعیه شماره یک:

* شرايط و ضوابط سفر:

۱)برگزاري اين اردو زیر نظر سازمان حج و زیارت انجام ميگيرد. تمامي زائران از بيمه و ويزاي اين سازمان بهره مند ميشوند، اما ارز مسافرتي به كاروان ما تعلق نميگیرد.

۲)طبق برنامه، مسیر نجف تا کربلا که در حدود ۹۰ کیلومتر میباشد را پیاده طی می کنیم. لذا اگر مشکل خاص جسمانی دارید حتما دقت داشته باشید و قبل از تایید نهایی ثبت نام با مسئولان در میان بگذارید.

۳) بازه زمانی احتمالی برای برگزاري سفر حدودا از ۶ آبان تا ۲۱ آبان ماه ميباشد، لذا متقاضيان محترم بایستی برای اين تاريخ آمادگي داشته باشند .تاريخ دقیق متعاقبا اعلام ميگردد. البته با توجه به اینکه برخی از مراجع تقلید و علما اربعین را در یک برهه زمانی میدانند و همچنین ازدحام جمعیتی ممکن است زودتر از این تاریخ سفر برگزار گردد. یعنی روز اربعین حسینی که در تقویم ذکر شده است کربلا نباشیم و کاروان زودتر به ایران بازگردد.

۴) با توجه به نوسانات قيمت ارز و همچنين عدم قطعيت درباره ي بعضي شرايط اردو، علی الخصوص در این چند وقت اخیر که کشور عراق در شرایط بحرانی قرار داشته و دارد، هزينه شركت در اين كاروان  علی الحساب ۷۵۰ هزار تومان اعلام مي شود. شايان ذكر است در صورت انصراف در هر مرحله، هزينه هايي كه كاروان براي شما انجام داده (هزينه هايي چون : تهيه ويزا، هماهنگي اسكان عراق، رزرو اتوبوس ايران و عراق و….) از پول شما كسر مي گردد و مابقي به شما برگردانده خواهد شد.

۵) متقاضيان محترم در نظر داشته باشند كه محل اسكان در حسينيه‌هاي عراق مي باشد. حسينيه‌هاي عراق محدوديت‌هاي بسيار زيادي در حوزه امكانات بهداشتي، برق،  سيستم گرمایشی و ….. دارند كه باعث بروز مشكلات عديده‌اي مي شود. در ضمن اگر توفيق زيارت بقاع متبركه شهر كاظمين و سامرا نصيبمان گردد، اسكان در اين شهرها در حرم مطهر مي باشد.

۶) از آنجا كه اين سفر در شرايطي تقريبا غير معمول انجام ميگيرد كه شامل پياده روي و تحمل سرماي عراق و حضور در جمعيت بالاي ۲۰ ميليوني است، متقاضيان دقت داشته باشند كه بايد از لحاظ روحي و جسمي مهياي اين سفر باشند ، و اگر مشكل خاص و يا سابقه بيماري دارند حتما در فرم ثبت نام با دقت و صداقت قيد نمايند، در غير اينصورت انجمن هيچ گونه مسئوليتي در قبال شما ندارد.

۷) اولويت ثبت نام با دانشجويان و طلابي (در حال تحصیل) زیر ۳۰ سال است (متولدین ۶۶ به بعد) كه تا بحال به زيارت عتبات مقدسه عراق سفر نكرده‌اند. همچنين فارغ التحصيلان مي توانند در اين كاروان ثبت نام كنند. مجددا تاكيد ميشود كه يكي از اولويت‌هاي اصلي براي ثبت نام عدم تشرف تا به امروز ميباشد. البته محدودیتی برای افرادی که سابقه سفر دارند، وجود ندارد و آنها نيز مي توانند ثبت نام بفرمايند.

۸) به دليل محدوديت هاي سفر و وظايفي كه براي زوج هاي جوان در نظر گرفته ميشود كه حتما بايد آنها را انجام داده و در امور اجرايي كاروان كمك نمايند، از ثبت نام زوج‌هاي جواني كه در دوران عقد ميباشند معذوريم، همچنين زوج‌هاي جوان در نظر داشته باشند كه محل اسكان ایشان از يكديگر جدا ميباشند. زوج ها حتما باید هردو (خانم و آقا) جداگانه در قسمت زوجین ثبت نام نمایند. ضمنا به همراه آوردن فرزندان دلبند شما امكانپذير نمي باشد.

۹) حداقل يكي از زوجين بايد شرايط ثبت نام كنندگان را داشته باشد، در غير اينصورت ثبت نام صورت نميگيرد.

۱۰) حركت كاروان از تهران مي باشد.لذا تمامي زائران بايد براي روز حركت در تهران حضور يابند.

۱۱) مسئوليت عدم ارسال به موقع مدارك و يا ناقص بودن آن و همچنین عدم پرداخت به موقع هزینه سفر به عهده متقاضي مي‌باشد و انجمن در برابر حذف افراد از اردو بر اساس مطالب مذكور مختار است.

۱۲) استفاده كردن از كوله هماهنگ انجمن بعنوان ساك براي كل زمان سفر و پُر كردن فرم تعهدنامه  انجمن (كه بعد از واريز پول بايد انجام شود) لازم الاجرا مي باشد.

۱۳) اطلاعیه های بعدی از طریق سایت atabe.ir یا از طریق کانال تلگرام https://t.me/atabe95  منتشر خواهد شد. لذا ثبت نام کنندگان حتما هر چند روز به این صفحات مراجعه کنند.

۱۴) اتباع غیرایرانی نیز امکان ثبت نام برایشان فراهم می باشد. این عزیزان حتما بعد از ثبت نام با دفتر انجمن تماس بگیرند. و در فرم ثبت نام بجای کد ملی و شماره شناسنامه، شماره گذرنامه خود را وارد نمایند.

۱۵) پس از انجام قرعه کشی اسامی در همین قسمت اعلام خواهد شد و اقدامات بعدی به اطلاع عزیزان می رسد.

۱۶) با توجه به اینکه انجمن عتبات عالیات بسیاری از اطلاع رسانی هایش را از طریق پیامک انجام می دهد لذا افرادی که ورودی پیامکهای انبوه و تبلیغاتی خود را مسدود نموده اند نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

۱۶) عزیزان متقاضی فعلا نيازي به ثبت نام در سامانه سماح نيست.

۱۷) بازه زمانی ثبت نام ۱۵ الی ۲۳ شهریور ماه می‌باشد.

۱۸) ثبت نام در سایت atabe.org انجام می گیرد. می توانید از اینجا وارد سایت ثبت نام شوید.

 

نظر بدهید!!!

2 دیدگاه برای “سفر اربعین ۱۳۹۶”

  1. م

    سلام
    نتایج مسابقه قرآنی خواهران در سفر اربعین اعلام شد یا خیر؟

قالب وردپرس